-:-
,


Pelikan
4-0
Orkan M.
Klasa B 10/11, 05.06.2011, 11:00
Planty Niechanowo
  1. Maratończyk... 33
  2. Polonia Poznań 29
  3. Błękitni II... 28
6. Pelikan... 22

Gospodarz.pl
Orkan Działyń 1 - 3 Polonia Poznań
Zawisza Dolsk 2 - 1 GKS Gułtowy
Polonia II Środa Wielkopolska 2 - 5 Phytopharm Klęka
Pelikan Niechanowo 1 - 1 Orkan Jarosławiec
Wełnianka Kiszkowo 0 - 4 Maratończyk Brzeźno
Wielkopolska II Komorniki 3 - 1 Pogoń Książ Wielkopolski


Dwa ostatnie mecze
wtorek, 17.11.2009 dodał ratajkomentarze: 2,   źródło: wlasne wyświetleń: 1184
pilka5

W samej końcówce b-klasowe zmagania osiągnęły takie tempo, że niestety nie podołałem. Przynajmniej w roli relacjonalizatora, sprawozdawcy czy jak by się to tam nie nazywało. Mało tego zanim zdążyłem napisać relację z dwóch ostatnich gier, Aka już podsumował całą rundę. Ale wynika to z faktu, iż ostatnia multirelacja z meczu środowego i niedzielnego razem ma mieć iście epicki rozmach, wiele językowych smaczków i w ogóle być epopeją Pelikanową, a wkrótce również lekturą szkolną. Roić się zatem będzie od porównań iście Kostyrowskich http://www.widelec.pl/widelec/1,101584,7185345,Najjasniejsze_punkty_walki_Golota___Adamek.html hymnów pochwalnych oraz mojej megalomanii. Tylko jakoś w tym wszystkim mało piłki nożnej w naszym wykonaniu więc już koniec o tym co będzie czas przejść do konkretów.

A wszystko zaczęło się w środę 11 listopada gdzieś w okolicach godziny 12. Pierwszy na miejsce zbiórki przybył... w zasadzie to nie wiem, w końcu nie byłem to ja, ale ktoś pierwszy być musiał. Sądząc po zajętych miejscach parkingowych to na początku dotarli goście, a my w chwile po nich. Kolejność przybycia nie miała jednak znaczenia. O tym kto rozpocznie i tak decyduje ślepy los zwany sędzią i jego monetą. Z ramienia naszej ekipy w losowaniu uczestniczył kapitan Radziu i trudno powiedzieć czy wygrał je czy nie, w każdym bądź razie mecz rozpoczęliśmy my. A goście nam szybko piłkę odebrali i zaatakowali jako pierwsi. A miał być spacerek, a tu taki atak bez ostrzeżenia. Jak się okazało gracze PFC II nie tacy słabi jak tabela wskazuje. Po kilku minutach udało się opanować sytuację, ale mimo wszystko nadal nie wyglądało to najlepiej. Większość ataków kończyła się na bramkarzu bądź na rzutach rożnych, a w efekcie na bramkarzu. Zresztą wydaje się, więcej pewnym jest, że ten zawodnik był najlepszym w swojej drużynie i gdyby nie on mogło się skończyć znacznie wyżej. Skoro o bramkarzach to Wiosna może zazdrościć swojemu vis a vis tego, że nie miał okazji zmarznąć. Jednak marznięcie Pawła to głównie efekt drugiej połowy, bo w pierwszej mecz był bardziej wyrównany o czym świadczy nawet wynik. Rozpoczęliśmy co prawda lepiej. Po akcji, która zaprzeczyła teorii trenera, że boisko to nie cyrk, a my nie jesteśmy foki. Bo akcja właśnie tak wyglądała: główka, główka i gol. Strzał lekki acz precyzyjny i cieszymy się z prowadzenia, a szczęśliwym strzelcem został Zinio. Długo z prowadzenia się nie cieszyliśmy i w końcówce tej części gry goście wyrównali za sprawą bramki, której nie opiszę. Dlatego, że nie pamiętam. W drugiej połowie znowu rzut rożny za rzutem rożnym, a im bliżej końca tym więcej. W zasadzie można powiedzieć, że oblicze drugiej połowy odmieniło wejście na boisko Wiśni. Podobnie jak w meczu z Działyniem zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, choć tym razem bramki nie strzelił, zaliczył asystę przy bramce Kaszy nr 1 oraz wywalczył rzut karny, zamieniony przez Kaszę na bramkę nr 2 dla niego, a trzecią (ustalającą wynik) dla Pelikana.

Żeby nie być gołosłownym i dotrzymać początkowej obietnicy o wyjątkowości tej megarelacji czas wpleść odrobinę zabobonów. A związek ma to z tym, iż trening przed ostatnim meczem wypadł w piątek trzynastego. A o przesądach trochę więcej tutaj: http://futbolnet.pl/wiadomosci/co-za-przesadny-narod-ci-pilkarze

Ostatni mecz – podobnie jak pierwszy – wypadł na wyjeździe co oznacza, że na koniec całego sezonu zagramy u siebie. Odkrywcze. Sam się dziwię, że udało mi się tak cudowne zdanie napisać. Niemniej wyjazd fajny, bo i pogoda w niedzielę (15.11.2009r. około godziny 12, żeby już do końca zachować precyzyjność, której niestety często na boisku brakuje) dopisała. Gorzej trochę wyglądała murawa boiska w Gułtow(nie wiem jak to się odmienia, nawet do końca nie wiem jak to się bez odmiany pisze w związku z czym nie podejmuję się dokończyć) i jak się później okazało postawa sędziego, który trochę gwizdał „na krzyk” jednak wielkiego wpływu na przebieg meczu te jego gwizdki nie miały. Raz na koniec gospodarze marudzili coś, że Bleki zagrał ręką, ale z tej akcji i tak nic nie wyszło, a jak wiadomo Bleki przynajmniej raz rękę zrobić musi. Mecz niedzielny w przeciwieństwie do środowego odbywał się w niedzielę. Tylko nie o tym miałem pisać. Miało być o tym, że tym razem pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała lepiej. Chwilami zawodnicy GKS nie wychodzili ze swojego pola karnego, a my: rzut rożny, aut, rzut rożny, rzut rożny, strzał niecelny/obroniony przez bramkarza. Trzeba przyznać, że dojście do pozycji strzałowej nie było zbytnio skomplikowane, ale oddanie dobrego strzału już bardziej, gdyż miejscowi dość głęboko się cofali i od dwudziestego metra przed bramką zaczynał się duży ścisk. I znowu rzut rożny. Trzeba się przyłożyć do jakichś specjalnych treningów pod tym kątem, bo ostatnie mecze naprawdę obfitowały w ten stały fragment gry, a wykorzystaliśmy go tylko raz – jeszcze w Kicinie. Nie z samych jednak rzutów rożnych bramki się strzela. Z akcji też można lecz przyłożyć się trzeba. Okazji było kilka i to takich, których sztuką jest nie wykorzystać. My to jednak potrafimy. I dzięki temu do przerwy wynik brzmiał 0:0. niewątpliwym plusem w tym meczu była postawa obrony, która wreszcie stanowiła zaporę nie do przejścia. Być może trochę więcej było grania po autach, ale najważniejsze, że było to bezpieczne. Druga odsłona przyniosła śmielsze ataki gospodarzy, chyba zaangażowali w atak większą liczbę graczy. Niekoniecznie przełożyło się to na jakość tychże akcji zaczepnych, nam ułatwiło trochę sprawę – zrobiło się luźniej. I takie rozluźnienie szyków obronnych przyniosło jedyną, jak się okazało, bramkową akcję, gdy Kasza dograł piłkę na szesnasty metr, a tam byłem ja i tym razem uderzyłem celnie. Strata bramki nie zmieniła znacząco obrazu gry. mieliśmy nawet okazję do podwyższenia wyniku, a gospodarze grali raczej środkiem i sami nadziewali się na duży tłok, który na początku był ich sprzymierzeńcem.

Tym sposobem odnieśliśmy trzecie – w ciągu ośmiu dni – zwycięstwo. Czyli więcej niż w poprzednich 9 meczach. Może całą ligę trzeba rozegrać w dwa tygodnie to wtedy będziemy mistrzem? Szkoda tylko, że tradycyjnie już, w chwili gdy się rozkręcamy i z meczu na mecz jest lepiej kończy się runda. Może trzeba przed sezonem grać dwanaście sparingów? Może są jeszcze jakieś inne pytania nasuwające się po zakończeniu tej rundy? Pewnie są, pewnie jest ich dużo, ale dużo jest też czasu w związku z zimową przerwą, na udzielenie sobie mądrzejszych bądź głupszych odpowiedzi. Jak kto woli. 

P.s. A wszystko zakończyło się w niedzielę (15.11.2009r.) około godziny 16

Udostępnij

Komentarze

środa, 18 listopad 2009, 08:19 Pyndek / komentarzy: 75
To prawda lecz muszę tutaj zdusić w zarodku ten entuzjazm dotyczący naszych ostatnich "sukcesów", skłonny byłbym powiedzieć iż w ostatnich meczach w których punkty Pelikan musiał zdobyć zrobił to w swoim stylu. Jednak optymistycznie spoglądam w przyszłość widząc iż ludziska z którymi mam okazję się spotykać w klubie to pasjonaci a nie chłopcy w krótkich spodenka tzw. ......resztę sami sobie dopowiedzcie.pozdro
środa, 18 listopad 2009, 18:10 maly / komentarzy: 90
PanieRataju dziekujemy jak zwykle za dobra relacje. Slonny bylbym sadzisz iz nadawalbys sie do dzialy feleitonow chociazby do GW gdzie rzadzi pan POL jednak nie polecam tej gazety bo tam trzeba pisac co mowi naczelny i nie koniecznie trzeba sie z tym zgadzac. Co do rundy to koniec znacznie lepszy niz poczatek te 12 sparingow by bylo ok ;) Dzieki panowie za treningi i mecze.

Niestety, ale tylko zarejestrowani uzytkownicy moga dodawac komentarze...
Wszelkie prawa zastrzeżone Pelikan Niechanowo 2014 r.

hurtownia sportowa

hotele Gniezno
serwisy WWW